Bilgisayarınızı Yenilemek için 10 Sebep

04/03/2014 • Haberler • Görüntülenme: 420

04.03.2014

Teknoloji gelişiyor, üretilen ve depolanan verilerin miktarı her geçen gün artıyor. Kullanıcıların daha çok depolama alanı, daha yüksek performans, daha fazla hız, daha uzun pil ömrü ihtiyaçları her geçen gün daha da artıyor. Intel, bilgisayarlarınızı yenilemeniz için geçerli 10 sebebi şöyle sıralıyor:

1. Fazla ağırlıktan kurtulun: Birkaç yıl öncesinin dizüstü bilgisayarları, ortalama 3.5 kg. ağırlıklar ile her istediğinizde yanınızda taşınamayabiliyor. Bugün dizüstü bilgisayarların ağırlıklarının 1.5 kg seviyelerine düşmesiyle, artık yeni bilgisayarınızı istediğiniz zaman istediğiniz yere rahatça taşıyabilirsiniz.

2. Romandan öykü kitabı kalınlığına: Yeni nesil bilgisayarlar giderek inceliyor. Eski bilgisayarlarda kalınlık ortalama 4 cm iken, yeni nesil bilgisayarlar yarı yarıya incelerek yaklaşık 2 cm’lik kalınlığa sahip.

PCRefreshInfografik
3. Prize bağlı yaşamaktan kurtulun: Geçmişte dizüstü bilgisayarınızı şarja takmadan bir filmi baştan sona izlemek hayaldi. Oysa bugün 3 kat artan pil ömürleri sayesinde dizüstü bilgisayar prize bağlamadan uzun süre kullanılabiliyor.

4. Sadece 3 saniyede emrinize amade: Eski bilgisayarlar yaklaşık yarım dakikada açılıyor. Oysa yeni nesil bilgisayarlar, düğmesine bastıktan sadece 3 saniye sonra açılıyor ve kullanıma hazır hale geliyor.

 
5. Görüntü kalitesi artık maksimumda: Artık dizüstü bilgisayarınızın görüntü kalitesiyle evinizdeki LCD televizyonun görüntüsü arasında hiçbir fark kalmadı. İkisi de 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip. Görüntüler artık çok daha detaylı ve canlı.

 
6.  “Acaba neyi silsem” derdine son: Birkaç yıl öncesine kadar dizüstü bilgisayarların veri saklama kapasitesi en fazla 250GB’tı. Bugün en az 500GB alan ile yeni bilgisayarların kapasitesi ikiye katlamış durumda.

 
7. Günlük işler artık 4 kat daha hızlı: Bilgisayarınızda gerçekleştirdiğiniz rutin günlük işlemleri, yeni nesil bir bilgisayarla 4 yaşındaki bir bilgisayara göre 4 kat daha hızlı gerçekleştirebilir, iş uygulamalarını da 2 kat daha hızlı çalıştırabilirsiniz.

 
8. İnternette uçmaya hazır mısınız: Bugün yeni bilgisayarlarla eskilere oranla 13 kata kadar daha hızlı internet tarama yapabilir ve internette uygulamalara çok daha hızlı erişebilirsiniz.

 
9. Gerçek oyun keyfi şimdi başlıyor: Eskilere oranla 20 kat daha iyi 3D oyun deneyimi sunan yeni nesil bilgisayarlarla, oyun oynamak da artık çok daha keyifli.

 
10. Video dönüştürmek de fotoğraf aktarmak da çok  kolay: 20 dakikalık bir HD videoyu dönüştürmek için birkaç yıl önce 15 dakikanın üzerinde zaman harcarken, yeni bir bilgisayarla bunu 1 dakikadan daha az zamanda gerçekleştirebilir, sadece birkaç tıkla videolar hazırlayabilirsiniz. Fotoğraf aktarımında da süreler artık saniyelerle ölçülüyor.

zamazingo

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Etiketler: ,

Leave a Reply