Galaxy S5’in Bilinmesi Gereken Özellikleri

28/04/2014 • Haberler, Uncategorized • Görüntülenme: 685

29.04.2014shot_and_more_v (1)

Samsung, günlerde tanıttığı Galaxy S5’in gizli kalmış pek çok özelliğini açıkladı. Galaxy S5’te, kullanıcıların günlük hayatlarında yararlanabilecekleri Kurşun Kalem Özelliği, en çok kullanılan uygulamaların toplandığı Toolbox kutusu ve başkalarının görmesini istemediğiniz içerikleri saklayan Özel Mod gibi pek çok özellik bulunuyor. Galaxy S5’in gizli özelliklerinden bazıları:
S5 ekranında kurşun kalem kullanabilirsiniz

Elektrostatik dokunmatik ekrana sahip Galaxy S5’in ekranına tükenmez kalem, tırnak, hatta kurşun kalem ile bile yazabilirsiniz.

Müzik dinlerken S5’i yan yatırarak sizin için tavsiye edilen şarkılara ulaşabilirsiniz

Galaxy S5’i yan yatırarak o anda dinlemek istediğiniz şarkıyı hemen bulabilmeniz mümkün. Galaxy S5 müzik çaları ile bir şarkı dinlerken telefonunuzu yan yatırdığınızda o ana kadar cihazına kaydetmiş olduğunuz parçalara göre düzenlenmiş, “Sizin için Öneriler” listesini açabilirsiniz.

“Sanal Tur” ve “Çekim ve dahası”

“Sanal Tur” modunda sadece kamerayı elinizde tutarak fotoğraf çekebilir, çekim bittiğinde ise çektiğiniz fotoğrafları ekranda otomatik olarak görebilirsiniz. Bu modu açıp çekim talimatlarını izleyerek ve ileri, sağa veya sola giderek hareketli görüntüler de oluşturabilirsiniz.

“Çekim ve dahası” modu ise çekimden hemen sonra çeşitli efektler kullanarak fotoğrafları düzenleyebilmenizi sağlıyor. “Çekim ve dahası” modu açıkken, art arda ve hızla fotoğraf çekebilir ve En İyi Fotoğraf, Güzel Yüz, Drama Çekimi, Silgi gibi efektleri uygulayarak istediğiniz özelliklerde fotoğraflar yaratabilirsiniz.

Gizli İçerikler için Özel Mod

Galaxy S5’in desteklediği Özel Mod, fotoğraf, video, müzik, ses kayıtları ve diğer içerik dosyalarını dosyalarım klasörü içinde meraklı gözlerden saklıyor. Önce Ayarlardan Özel Mod’u seçin ve kullanacağınız kilit açma yöntemini belirleyin. Sonra gizlenecek dosyaları seçin ve Menü’de Özel Mod’a Geç seçeneğine tıklayın.

Araç Kutusu, en sık kullanılan uygulamalar grubu

TooIbox favori uygulamalarınıza ulaşmak için hızlı bir kısa yol sunuyor. Bu özelliği kullanmak için yukarıdaki bildirimler çubuğunu aşağı çekin ve hızlı menüdeki Araç Kutusu simgesine tıklayın. Parmağınızı Araç Kutusu simgesi üzerinde tutup üst kısımdaki Düzenle seçeneğine tıklayarak gireceğiniz ayarlar ekranından Araç Kutusuna’a eklemek istediğiniz uygulamaları seçin.

Sık sık mesajlaştığınız kişileri “Öncelikli Gönderenler” olarak işaretleyebilirsiniz

Bu fonksiyon sayesinde sık sık SMS alıp gönderdiğiniz kişilerin telefon numaraları “Öncelikli Gönderenler” olarak işaretlenir ve bu kişiler mesaj uygulamasının üst kısmında simge olarak çıkıyor.

Başka bir uygulamayı kullanırken telefon görüşmesi yapabilirsiniz

Galaxy S5 gelen çağrıyı popup ile bildiriyor ve telefonu açarken diğer uygulamaya da kesintisiz devam edebilmenizi sağlıyor. Çağrı geldiğinde ekranın telefona geçmesi yerine popup çıkmasını sağlamak için Arama Ayarları menüsüne girin ve Arama Bildirim Penceresi işaretleyin.

zamazingo

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Etiketler: , , , , ,

Comments are closed.