IBM Bulut Öngörülerini Paylaştı

16/04/2014 • Haberler • Görüntülenme: 305

16.04.2014

IMG_4453

IBM; yeni bir iş modeli olarak yükselen Bulut Bilişim’e yönelik öngörülerini ve stratejilerini paylaştı. Bulut Bilişim’in, BT ve iş liderlerinin, BT’yi düşünme ve kullanma biçimlerini dönüştürdüğünü ifade eden IBM Orta Doğu ve Afrika Yazılım Grubu Bulut Bilişim Çözümleri ve SaaS Lideri Gökhan Nalbantoğlu, Bulut’un 2016 yılına kadar, iş liderlerinin gündeminde ciddi ivme kazanacağının altını çizdi.

IBM Center for Applied Insights tarafından dünya genelinde 800’ün üzerinde BT yöneticisi ve iş birimlerindeki karar alıcı ile konuşularak hazırlanan yeni bir araştırma, Hizmet Olarak Yazılım çözümü ile işletmelerin neredeyse yarısının, maliyetlerini düşürmekle kalmadıklarını, rekabet avantajı da elde ettiğini ortaya koyuyor. SaaS aracılığıyla kuruluşların ve çalışma ortamlarının işbirliğini geliştirme şanslarının yüzde 79 daha yüksek olduğu, inovasyonu artırma şanslarının ise iki kat daha fazla olduğu gözlemleniyor.

SaaS çözümünü kullanarak rekabette üstünlük kazanan, sektördeki önde gelen kuruluşlar sosyal iş ağları araçlarıyla daha etkin işbirliği yaparak müşteri deneyimlerini geliştiriyor.

zamazingo

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Etiketler: , , , , ,

Comments are closed.