Intel ve Milli Eğitim, Eğitim için Bir Arada

11/04/2014 • Haberler • Görüntülenme: 355

11.04.2014

“Gelecekte Eğitim Projesi” kapsamında 3 yılda İstanbul genelinde 120 bin öğretmen, 20 bine yakın öğrenci ve 36 bin veliye eğitim verilecek.

Teacher and student in a classroom at school.
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Intel; öğretmenlerin gelişimlerini desteklemek, yeni ilgi alanları yaratarak öğrenci ve velilerin sosyal ve bilimsel gelişimlerine katkıda bulunmak, yaşam boyu eğitimi yaygınlaştırmak amacıyla yeni bir işbirliğine imza attı. İki kurum; öğretmen, öğrenci ve velilerin mesleki eğitimlerine ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak ve kendilerini geliştirmelerine destek olmak için “Gelecekte Eğitim” Projesi kapsamında İstanbul genelinde eğitimlere başlıyor.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Intel arasında Nisan 2013’te imzalanan anlaşma kapsamında, projenin uzman eğitmenlerin yetiştirilmesini kapsayan ilk aşaması tamamlandı. Eğitmen eğitimleri kapsamında şu ana kadar “Intel Öğretmen Programı Temel Bileşenleri” eğitimi için 102, “Öğrenme Süreci Tasarımı” eğitimi için 66, “Intel Öğrenci Programı Teknoloji ve Girişimcilik” temasında 40 ve kadın velilere yönelik düzenlenecek olan “Kadın ve Teknoloji” temasında 24 öğretmen eğitildi. Eğitimleri tamamlanan 232 kişilik eğitmen kadrosu, hem İstanbul’daki diğer meslektaşlarının mesleki eğitimlerine katkıda bulunacak, hem de öğrenci ve velilere teknoloji kullanımı ve girişimcilik konusunda farkındalık yaratmaya yönelik eğitimler verecek.

zamazingo

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Etiketler: , , , ,

Comments are closed.