İşNet TÜRMOB’un Çözüm Ortağı Oldu

18/04/2014 • Haberler • Görüntülenme: 518

18.04.2014

E-dönüşüm çalışmaları ile birlikte yürürlüğe giren ve Nisan ayından sonra zorunlu hale gelecek olan e-fatura uygulaması kapsamında TÜRMOB (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği) ile kurumlara iletişim ve telekomünikasyon hizmetleri sunan İşNet arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

TÜRMOB tarafından serbest muhasebeci mali müşavirlerin işletmelerinin kullanımına sunulan LUCA Net Ticari Yazılımı, İşNet’in e-fatura entegratörlük ve arşivleme hizmet platformu  ile entegre olarak çalışacak. Entegrasyon sayesinde LUCA kullanıcıları, kullanmakta oldukları LUCA sisteminden çıkmadan, e-fatura hizmetlerinden de otomatik olarak yararlanabilecek. Anlaşma kapsamında İşNet, LUCA Net satışını da doğrudan yapabilecek ve SAKSON firması ile yapılan sözleşme çerçevesinde de satış öncesi ve sonrası teknik destek verecek.

TÜRMOB Genel Başkanı Nail Sanlı: “TÜRMOB olarak misyonumuz, iş yükü çok ağır olan meslek mensuplarımızın işlerini kolaylaştırıcı projeler geliştirip hayata geçirmek ve onları geleceğe taşıyabilmek. Bu kapsamda üyelerimize LUCA projemiz kapsamında geliştirilen e-fatura uygulama çözümümüzün yanı sıra özel entegratörlük ve arşivleme çözümleri sunmayı da arzu ediyorduk. Bir çözüm ortaklığı arayışıyla yola çıktık ve İşNet ile yollarımız kesişti” açıklamasında bulundu. “Bugüne kadar meslek mensuplarımıza sağladığımız kesintisiz ve ileri teknolojide çalışma ortamı ve destek hizmetlerini İşNet ile birlikte işletmelerde de gerçekleştireceğimize inanıyoruz” diyen Sanlı; “Gerek yurt içi,  gerekse yurt dışında gerçekleştirmeyi planladığımız projelerde İş Bankası ve İşNet ile işbirliğimizi büyütmeyi hedefliyoruz” dedi.

TÜRMOB ile yaptıkları işbirliğinden büyük mutluluk duyduklarını belirten İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı ve İşNet Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Aran:  “2014 yılında faturaların elektronik ortama alınmasının, kurum içi fatura operasyonlarında süreç yönetimi ve e-imza kullanımının önemini artıracağını, ödeme sistemleri ile entegrasyonun kaçınılmaz olacağını biliyorduk” ifadesinde bulundu. Aran; TÜRMOB ile yapılan işbirliğinin mükellefin iş yükünü azaltarak maliyet ve verimlilikte önemli avantajlar getireceğinin altını çizdi.

TURMOB Logo

zamazingo

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Etiketler: , , , , ,

Comments are closed.