Özlen TANRIVERDİ – TTNET İş Geliştirme Direktörü

01/04/2014 • Röportajlar • Görüntülenme: 507

Özlen-Tanrıverdi

TTNET’in dijital oyun platformu Playstore, oyunseverlere çeşitli oyun deneyimleri sunuyor. Sağladığı alternatifli ödeme kolaylıklarıyla erişimi güçlendirerek, korsan kullanımın önüne geçmeyi amaçlayan TTNET Playstore platformu, Sobee oyun şirketini bünyesine katarak, dijital oyun sektöründe ivme kazanmayı hedefliyor.  Dijital oyunlar konusunda ciddi bir potansiyele sahip olan ülkemizde, oyuncular, Playstore kanalıyla popüler oyunlara dünya ile aynı anda ulaşabiliyor.

Zamazingo: Türkiye oyun sektörünü kısaca değerlendirir misiniz? Türkiye’de oyun sektörünün gelişmesinin önündeki engeller sizce neler?

Tanrıverdi: Türkiye’deki dijital oyun sektöründe son dönemde önemli gelişmeler yaşanıyor. Sektördeki şirket sayısı artarken, dünyaca ünlü dijital oyun kuruluşlarının da Türkiye ile yakından ilgilendiklerini görüyoruz. Bu hareketlilik tabii ki ülkemizin çok önemli bir potansiyele sahip olmasından kaynaklanıyor. Türkiye’de milyonlarca oyuncu var. Mobil ve sosyal oyunlarla birlikte, dijital oyuna olan ilgi her geçen gün artıyor.

Zamazingo: Sunduğunuz hizmetlerden kısaca bahseder misiniz? Aynı hizmeti veren diğer oluşumlara göre artılarınız neler?

Tanrıverdi: TTNET’in dijital oyun platformu Playstore, verdiği hizmet bakımından Türkiye’de tek. Kolay ulaşılabilir, uygun ödeme koşulları ve güvenli alışveriş olanağı sunan Playstore’da oyunseverler en popüler oyunlara dünya ile aynı anda ulaşabiliyorlar. Playstore’un kataloğunda binden fazla farklı oyun yer alıyor.

Oyunseverler, Playstore platformu sayesinde Türkiye’nin her noktasından dünyada en çok oynanan oyunlara diledikleri an ulaşabiliyorlar. Bu oyunları, TTNET faturasına yansıtarak, 12 aya varan taksit seçenekleri ile satın alabiliyorlar. Playstore’da ayrıca kredi kartı ve mobil ödeme ile de oyun satın alabilmek mümkün.

Oyunseverler, Playstore’da yaptığımız indirim kampanyalarını büyük bir ilgiyle takip ediyor. Hemen her hafta bir kampanya yaparak popüler oyunları cazip indirimlerle sunuyoruz. Playstore’da oyunları 9,90 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

Zamazingo: Korsan satışların ve indirmelerin en çok görüldüğü sektörlerden biri olan oyun sektöründe Playstore olarak oyuncuların korsan kullanım yerine oyun satın almalarını teşvik etme yönünde çalışmalarınız mevcut mu?

Tanrıverdi: Playstore’un oyun sektörüne faydalarından biri, korsan oyunların önüne önemli oranda geçmek oldu. Sunduğumuz indirim kampanyaları, taksit seçenekleri ve diğer kolaylıklar sayesinde oyunseverleri keyifli alışveriş yapmaya teşvik ediyoruz. Bu süreçten günün sonunda tüm sektör kazanmış oluyor.

Zamazingo: Türkiye’de dijital oyun firmalarını tek çatı altında toplayan bir federasyon mevcut. Dijital oyunların federasyon çatısı altında toplanmasının Türk oyun sektörüne etkileri nelerdir?

Tanrıverdi: Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu gibi bir federasyonun kurulmuş olması, Türkiye’nin dijital oyun konusundaki potansiyelinin en önemli göstergelerinden biri. Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu’nun sektörün gelişimi için; genç oyun yazarlarını desteklediğini, aile ve gençleri bilinçlendirilmek için çalışmalar yaptığını, e-spor konusunda farkındalık yaratmaya çalıştığını yapılan açıklamalardan takip ediyoruz.

zamazingo

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Etiketler: , ,

Comments are closed.