Teleperformance, Analytics ile Bir İlke İmza Attı

15/05/2014 • Haberler • Görüntülenme: 430

15.05.2014

Teleperformance, müşteri deneyimini daha iyi ölçümlemek  için gerekli düzeltmeleri önermek amacıyla “Büyük Veri” analiz ürünü Teleperformance Analytics’i Türkiye’de de hayata geçirdi. Teleperformance, böylece çağrı merkezi sektörü kapsamındaki Ar-Ge çalışmalarında bu denli geniş çapta hizmet veren tek kurum olarak bir ilke imza atmış oldu.

Dış kaynak CRM ve çağrı merkezi hizmeti servis sağlayıcısı Teleperformance, müşteri analitiği şirketlerinden GN Research ile güçlerini birleştirdikten sonra Teleperformance Analytics ürününü geliştirdi. “Büyük Veri”yi kullanarak müşterileri için yeni iş süreçleri ortaya koyan Teleperformance, Analytics’in sunduğu katma değerli çözümlerle çağrı merkezi sektöründe ilk kez geniş çaplı bir “Büyük Veri” uygulamasını da hayata geçirmiş oldu.

Gelişmiş çağrı merkezi araştırma ve müşteri geçmişi analizini birleştiren Teleperformance Analytics, Teleperformance’ın müşteri deneyimi alanında yenilikçi ve bütünleşik bir hizmet sunmasına yardımcı oluyor. Çeşitli kanallardan elde edilen marka algısına ve müşteri davranışına dayalı veriler, Teleperformance Analytics ile birleştiriliyor ve belirli kriterler dahilinde ayrıntılı analizlere tabi tutuluyor.

Çağrı Merkezi Sektöründe Müşteri Analitiği Türkiye’de

Teleperformance Analytics başlığı altında müşterilerinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış In Touch, On Target ve Smart Cast gibi üç temel çözüm sunan Teleperformance, bugüne kadar Brezilya’dan İngiltere’ye, ABD’den Filipinlere kadar dünyanın farklı bölgelerinde Teleperformance Analytics ile birçok proje geliştirdi.

Türkiye’de çağrı merkezi sektörü kapsamında ilk kez Teleperformance tarafından sunulan bu hizmet, özellikle bankacılık, telekomünikasyon ve enerji gibi veri akışının yüksek olduğu ve ”Büyük Veri”nin dev silolar oluşturduğu sektörlerde müşteri memnuniyetinin yönetilmesinde etkin rol oynuyor.

Teleperformance_Turkiye_gm_engin_utkan

Teleperformance Türkiye Genel Müdürü Engin Utkan, “Kurumsal şirketlerin çağrı merkezi verilerini istatistiksel yöntemlerle analiz edip müşteri davranışlarını yakalamaya yönelik uygulamalara dönüştürmesi, Türkiye için olduğu kadar Avrupa için de oldukça yeni ve ayrıcalıklı bir uygulama. Günümüzde çağrı merkezlerindeki işlenmemiş verilerin iş zekası ile analiz edilmesi ve müşteri memnuniyetine yönelik akıllı kararların alınması, çağrı merkezi hizmeti sağlayan firmalar ve bu firmaların müşterileri için son derece ayırt edici bir özellik olarak sektörde fark yaratıyor. Teleperformance, bu hizmetiyle sadece akıllı teklifler önermekle kalmıyor, yetkin kadrosu ile bu teklifleri müşterilere en mükemmel şekilde sunup başarıyı yakalıyor. Bu çözüm, Teleperformance’ı pazarda eşsiz kılıyor” dedi.

zamazingo

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Etiketler: , , , , , ,

Comments are closed.