Samsung Akademi Yeni Mezunlarını Verdi

06/06/2014 • Haberler • Görüntülenme: 377

06.06.2014

Samsung Akademi Istanbul Mezuniyet Toreni 2

Samsung Electronics’in sosyal sorumluluk bilinci ile tüm dünyada gençlerin eğitimine destek olma vizyonu doğrultusunda hayata geçirdiği ve iki sene içerisinde İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç ile ulaşan Samsung Akademi, İstanbul’da, ikinci dönem mezunlarını verdi.

İstanbul’daki Samsung Akademi programına katılan 8 farklı teknik meslek lisesinden 167 öğrenci bugün İstanbul Ticaret Odası Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde, Milli Eğitim Bakanlığı ve Samsung onaylı sertifikalarını aldılar.

Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Tae Dong Jeon’un, İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin’in, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın katılımları ve Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung’un ev sahipliğinde gerçekleşen mezuniyet töreninde diplomalarını alan öğrenciler; proje sayesinde en güncel ekipmanlarla donatılmış laboratuvarlarda, uzman eğitmenler eşliğinde uygulamalı bir eğitim görüyor.

Samsung’un toplam 6.9 Milyon TL’lik yatırımla, 2012’de İstanbul’da başlattığı ve 2013’de İzmir ve Ankara’da da açtığı “Samsung Akademi” iki sene sonunda toplam 628 mezuna ulaşmış bulunuyor.

zamazingo

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Etiketler: , , , , , ,

Comments are closed.