Bugünün Devrimi Görüntü Teknolojisi

30/10/2014 • Dosya • Görüntülenme: 3222

Toplaşıp komşuya TV izlemeye gidilen günlerin üzerinden aslında çok da geçmedi. O devri yaşamış nesil bugün hala bizlerle ve teknoloji mağazalarında ekran stantlarının önünde gördükleri karşısında şaşkınlıklarını gizleyemez durumda. Bir dönem insanları birbirine yaklaştıran teknoloji bugün kendine daha da yaklaştırma çabasında. Hatta daha da öteye gidip bizi adeta içine alıyor. Full HD’leri geride bırakıp 4K UHT olarak bilinen ‘Ultra High Definifion’ teknolojisini geldik derken görüntü teknolojilerinde sıçrayış durmak bilmiyor. Sektör liderleri ön büyük payı Ar-Ge çalışmalarına ayırarak görüntü teknolojisini her yenilikle bir adım öteye taşıyor.

Son zamanların gözdesi CURVED teknolojisi. Kavisli ekranla gerçekçiliğin sınırlarını zorlayan firmalar, 3D teknolojisiyle de bütünleştirip biz ‘TV çok severleri’ boyuttan boyuta taşıyorlar.

Geniş görüş açısıyla oyuncuları hazzın doruklarına taşıyan, interaktif projeksiyonlarla okullarda ve sunumlarda işleri kolaylaştıran, üç boyutlu simülasyonla insanları olmadıkları yerlere taşıyan teknoloji bugün fantastik filmlerde değil hayatın tam içinde, üstelik oldukça da kanıksanmış durumda. Peki en güncel teknolojiler neler? Dosyamız sizlerle…

Faruk Kocabaş TP Vision Türkiye Genel Müdürü Philips Faruk Kocabaş  (2)

“Şimdiye kadar olan süreçte, televizyon dünyasında görüntü kalitesi ve de görüntü teknolojilerindeki gelişmeler, her zaman pazarın bugünü ve yarınları için en kritik faktörlerden biri oldu. Önümüzdeki dönemde de bu aynı şekilde devam edecektir”

“Philips, 4K Ultra HD TV Yelpazesini Zenginleştiriyor ve Tamamlıyor”

Bu noktada, son birkaç ayda duyurduğumuz yeni televizyon serilerimizden ve görüntü kalitesi özelliklerinden bahsetmek isterim. Eylül ayı içinde Berlin’de gerçekleşen IFA Tüketici Elektroniği Fuarı’nda Android ile çalışan Philips Ultra HD 4K TV yelpazemize 7900 ve 9100 serilerini ekledik. Bu iki yeni seri, üst sınıf Ultra HD görüntü kalitesiyle Android’in üstün özelliklerini birleştiriyor.

Bu iki yeni seri, yakınlarda piyasaya sürülen ve görüntü kalitesinde en üst noktayı sunan Philips 9800 ile Philips 8800’ü de içinde barındıran TP Vision’ın Android ile çalışan 4K Ultra HD TV yelpazesini zenginleştiriyor ve tamamlıyor. Philips 9100, gerçekten çok hızlı ve akıcı bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Bunun için ise görüntü işleme gücü ile en son teknolojiyi içeren resim iyileştirme algoritmalarını, cesur tasarımı ve Android’i bir araya getiriyor. Philips 9100 yelpazesi; 139 cm ve 164 cm modelleri ile en seçici film tutkunlarının ihtiyaçlarını bile karşılayacak. Ödüllü Perfect Pixel Ultra HD görüntü kalitesi motoru, müthiş derinlik ve kontrasta sahip jilet gibi keskin, detaylı resimler sağlamak üzere görüntü kalitesini dijital olarak ayarlayıp optimize ediyor.

Aynı zamanda, UHD olmayan içerikleri adeta Ultra HD formatında çekilmişçesine detaylı, net ve keskin şekilde görüntülemek için, Philips’in görüntü yükseltme çözümü Ultra Çözünürlük’e de sahip. 1.000Hz Perfect Motion Rate Ultra kusursuz hareket eden görüntüler sunduğundan, Philips 4k Ultra HD TV’lerde oyun oynamak veya aksiyon filmleri ve yüksek tempolu spor etkinliklerini izlemek tam bir keyif haline geliyor. Micro Dimming Pro derin siyahlara ve parlak beyazlara sahip resimleri görüntülemek için kontrastı daha da optimize ediyor. Dört yönlü Ambilight da, yeni ‘Yay Standı’ ile birlikte Philips 9100’ün bir ışık halesi içinde yüzdüğü izlenimini yaratıyor.

Yine IFA’da tanıttığımız ilk kavisli Philips TV, Android ile çalışan 139 cm Philips 8900 4k Ultra HD TV ile Philips de kavisli ekran pazarına hızlı bir giriş yapıyor. Philips 8900, kusursuz görüntü kalitesi ve hız performansını bir arada sunmak üzere 6 çekirdeğe sahip. Philips 8900’de, hareketlerde kusursuz keskinliği sağlamak üzere 1000 Hz Perfect Motion Rate Ultra ve Ultra Çözünürlük özellikleri bulunuyor. Aynı zamanda, ekranların kontrastını geliştirmeye yönelik Local Contrast ve odadaki ortam ışığına bağlı olarak LED arkadan aydınlatmayı dinamik olarak uyarlayan sensör tabanlı bir teknoloji olan Micro Dimming Pro’ya da sahip. Micro Dimming Pro, derin siyahlar ve parlak beyazlar ile etkileyici bir kontrast sağlıyor. Üç yönlü Ambilight 8900 serisinin dikkat çekici görünümünü tamamlıyor.

“Dijital Doğal Hareket Teknolojisi, Titreșimi Ortadan Kaldırıyor”

Yine bu serilere göre bir alt segmentte yer alan Philips 6800 serimiz de şık tasarımla Philips TV’lerin alışılmış görüntü kalitesini ve zengin içerik dünyasını birleştiriyor. Pixel Plus Ultra HD özelliği ile kullanıcılar; Ultra HD keskinlik deneyimini yașıyor. Sevdiğiniz filmleri veya spor karșılașmalarını izlerken, Philips Pixel Plus Ultra HD Motoru daha parlak beyazlara ve daha koyu siyahlara sahip keskin görüntüler sunuyor. Diğer yandan ‘Dijital Doğal Hareket’ teknolojisi, titreşimi ortadan kaldırıp hayal edilebilen en akıcı görüntüleri olağanüstü netlikte ve mükemmellikte sunuyor.

Philips’in bir özelliği de Ambilight teknolojisidir. Philips TV’lere özel Ambilight teknolojisiyle görüntü kalitesi tamamlanmış, zenginleşmiş ve bir üst boyuta taşınmış oluyor.  Ambilight teknolojisi tüketicilerimizin Philips TV’leri seçmesinde ayırt edici bir faktördür ve yeni geliştirmelerle birlikte böyle olmaya, pazarda fark yaratmaya devam edecektir.

“Televizyonlar, Bulunduğu Ortamda Merkezde Olmaya Devam Ediyor”

Şimdiye kadar olan süreçte, televizyon dünyasında görüntü kalitesi ve de görüntü teknolojilerindeki gelişmeler, her zaman pazarın bugünü ve yarınları için en kritik faktörlerden biri oldu. Önümüzdeki dönemde de bu aynı şekilde devam edecektir. Özellikle mobil cihazlarla yakınsamayla birlikte televizyonun konumu, fonksiyonelliği ve işlevleri dönüşüme uğrarken, önemi hiçbir zaman için azalmıyor. Aksine televizyonlar evlerde veya bulunduğu ortamda merkezde olmaya devam ediyor. Son dönemlerde TV’lerin artık birer iletişim istasyonu ve kontrol noktası haline geldiğini fark ediyoruz, bu eğilim sürecektir. Özellikle mobilite ve aydınlatma teknolojileriyle etkileşim artarak sürecek ve bunun görüntü teknolojilerindeki gelişme ve inovasyonlara da etkisi olacak.

“Televizyonun Evdeki Eğlence Merkezi Konumu Daha da Sağlamlaşıyor”

Aydınlatma teknolojileriyle yakınsama son iki yıldır gündemde olan bir konu. Aydınlatma teknolojilerinin de inovatif markası Philips, Hue Lamb teknolojisiyle Philips TV’lere özel Ambilight teknolojisini entegre edip Hue Lamp teknolojisini geçen yıl pazara duyurmuştu.  Hue Lamp ile televizyonun ekranındaki hakim renk, tüm odaya ve mekana yayılıyor, Ambilight’in etkisi tüm odayı etkisi altına alıyor. Televizyonun evdeki eğlence merkezi olarak konumu da her geçen yıl daha da sağlamlaşıyor. Bu eğilim önümüzdeki dönemde de devam edecek, bu eğlenceyi ve deneyimi kullanıcı açısından en zengin hale getirmek adına da görüntü teknolojilerinin rolü daha da önem kazanacak.  Spotify Connect’in Philips Smart TV’lere entegrasyonu, televizyonun evdeki eğlence merkezi olarak konumunu güçlendirme vizyonumuz yolunda önemli bir adımdı. Spotify Connect, telefon veya tabletinizi kullanarak Android ile çalışan Philips TV’niz üzerinde müziği kontrol etmenize imkan veriyor. Müzik kulaklıklardan TV’ye pürüzsüz şekilde geçebilirken, müziği her türlü akıllı telefon veya tablet üzerindeki Spotify uygulamasından kontrol edebilirsiniz. Spotify Connect, Android ile çalışan tüm Philips TV’lere entegre ediliyor.

Philips (2)

Eylül ayında Berlin’de düzenlenen IFA Fuarı’nda ise Ambilight teknolojinin çok daha ileri bir konseptini ilk kez tanıttı. ‘Afterglow’ adındaki teknoloji, televizyonda izlediğiniz sahneleri arkadaki duvara yansıtma yoluyla tecrübeyi daha yoğun bir hale getirmeyi amaçlıyor. Televizyonun arka kısmında yer alan mini projeksiyon cihazları ekranın arkasına düşen bölgeye görüntüyü yansıtıyor ve duvar ekranı tamamlayan dev bir perde haline dönüşüyor. Önümüzdeki dönemde bu uygulamanın ticari olarak kullanıma sunulması bekleniyor.

“Philips’in SoftBlue Ekranı, Zararlı Mavi Işık Salınımını Ortadan Kaldırıyor”

Diğer yandan insanlar dijital cihazlarıyla etkileşime daha önce hiç olmadığı kadar fazla zaman ayırdıkları için, ekranda geçirilen uzun süre nedeniyle mavi ışığa sürekli maruz kalma, görme yetisine uzun süreli hasar verme riski taşıyor. IFA’da bu yıl ilk kez sergilenen Philips’in yepyeni SoftBlue ekranı, zararlı dalga boylarında mavi ışık salınımını ortadan kaldırarak göz yorgunluğunu azaltıyor, böylece gözler üzerindeki olumsuz etkiyi azaltmaya ve iyilik halini geliştirmeye yardımcı oluyor. Yazılım temelli yaklaşımların aksine, SoftBlue ekran LED’deki mavi çipin en yüksek noktasını değiştiren yeni bir teknoloji kullanıyor. Üstelik bunu renk doğruluğundan ya da parlaklıktan ödün vermeden yapıyor, böylece kullanıcılar uzun süreli mavi ışık maruziyetinin zararlı etkisi olmadan alışkın oldukları görüntü kalitesinin keyfini çıkarabiliyorlar.

Veysel Kaya Samsung Türkiye Ses ve Görüntü Sistemleri  Pazarlama MüdürüSamsung Veysel Kaya

Yılsonuna kadar kullanıcıların kavisli TV formunu daha fazla benimseyeceğini ve kavisli TV’lerin pazar payının, önümüzdeki iki yıl içinde yüzde 20’ye ulaşacağını düşünüyoruz. Dünya çapında da üç yıl içinde televizyon satışlarımızın yüzde 90′ının kavisli olacağını öngörüyoruz”

Samsung olarak görüntüleme ve ses ürün gamlarında geliştirdiğimiz teknolojiler ile sektöre yön veren bir firmalardan biriyiz. İçinde bulunduğumuz yılda yeni teknolojiler, UHD, yeni TV formları Curved TV (kavisli) ve daha büyük ekran boyutlarına odaklanmayı planlıyoruz.

“Televizyonu Bambaşka ve Yepyeni Bir Boyuta Taşıdık”

Bu sene tanıttığımız Curved UHD TV ile bildiğimiz anlamda televizyonu bambaşka ve yepyeni bir boyuta taşıdık. İnsanlar düz değil, panoramik bir çevre görüyor. Bu yüzden izlemesi en rahat televizyonlar kavisli modeller. Samsung’un modellerinin kavis açısı, izleyicileri görüntünün tam merkezine alıyor. Kavisli televizyon modellerimizde otomatik derinlik algoritması bulunuyor. Bu özellik, yanlardaki görüntüleri yaklaştırıyor, ortadakileri ise geriye alıyor. Böylece sarmalayıcı bir görüntüyle gözlüksüz 3 boyut etkisi alınabiliyor.

“Curved TV İnsanların Görsel Algılama Sistemine Daha Uygun Bir Biçime Sahip”

Curved UHD TV ile düz ekrana bir kavis vererek, daha canlı, net ve etkileyici, adeta sarmalayan bir seyir deneyimi sunmayı hedefledik, zira bunlar Türk tüketicilerinin de en önem verdiği hususlardır. Aslında bunu yapmak düşündüğümüzden daha zordur. Şöyle ki bunun için ana kartın ve tüm aksamların bükülmesi gerekir, dolayısı ile algoritma ve devre teknolojisi dahil tüm teknik altyapıyı, optimum kavis oranında bükülecek şekilde tekrardan tasarladık. Curved TV insanların görsel algılama sistemine daha uygun bir biçime sahip. İnsan gözü görüntüleri bozulmuş yani distorsiyona uğramış şekilde algılıyor ancak beyindeki görsel algılama sistemi görüntüyü gerçeğe yakın bir hale gelecek şekilde düzeltiyor. Curved UHD TV de distorsiyonu azaltarak daha doğal ve gerçekçi görüntüler sunuyor. Televizyonların evrimi tüplü dışbükey ekranlardan düz ekranlara, düz ekranlardan da insan gözüne daha uygun olarak içbükey Curved TV’lere doğru biçimleniyor. Sesler televizyondan izleyiciye direkt verilmiyor. Televizyonun altında yer alan aşağı yönlü hoparlörler önce sesi yüzeye, yüzeyin ardından izleyiciye ulaştırıyor. Özel olarak tasarlanan bal peteği biçimli hoparlör delikleri de sesin yankılanmasını ve ses kayıplarını önlüyor. Sıradan bir televizyonda ortalamada 20w hoparlör yer alırken, HU8500 modeli Curved UHD TV, 60w ses gücüne sahip 2.2 Ch hoparlörlerle geliyor.

Yılsonuna kadar kullanıcıların kavisli TV formunu daha fazla benimseyeceğini ve kavisli TV’lerin pazar payının, önümüzdeki iki yıl içinde yüzde 20’ye ulaşacağını düşünüyoruz. Dünya çapında da üç yıl içinde televizyon satışlarımızın yüzde 90′ının kavisli olacağını öngörüyoruz. Bu ürünün Türkiye’de sevilen ve tercih edilen bir ürün olacağına eminiz. Bu oran gelecekteki kavisli ekran satışlarıyla ilgili önemli ipuçları veriyor.

“Bu Televizyonlarla Büyüyen Çocuklar Televizyonları Düz Yerine Kavisli Çizecek”

Kavisli televizyonların pazar payı iki yılda yüzde 20′ye ulaşacak. Böylece kavisli televizyonlarla büyüyen bir jenerasyon oluşacak. Bu televizyonlarla büyüyen çocuklar artık televizyonları düz yerine kavisli çizecek. Curved TV ile “kavis” hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Curved TV’lerinin başarılı lansmanının ardından, IFA 2014’de Curved TV’lerle birlikte kullanılmak üzere tasarlanan ve dünyanın ilk Televizyon Uyumlu Curved Soundbar’ı olan HW-H7500/H7501 modeli ile kavisli ürün grubumuzu genişlettik. Bu ürün tüketici görsel-işitsel endüstrisi için ilk “Total Kavisli Çözüm”. Kavis teknolojisinde en kusursuz ev eğlence deneyimini yaratmak için çalışıyoruz. Bu deneyimle, Curved UHD TV’lerimizde en yeni 4K içeriği izleyebilecek, sesin sizi sarmaladığını hissedecek ya da evinizin her yerinde sevdiğiniz müziği dinleyebileceksiniz

“Geleceğe Dönük Trendleri Tahmin Etme Sorumluluğu Taşıyoruz”

Samsung’un vizyonu ‘Teknolojinin insana dokunduğu her alanda var olmak’. Bu da daha çok Ar-Ge, daha çok yenilikçi ürün ve zamana karşı yarış demek. Samsung’un 10 milyar dolarlık Ar-Ge bütçesi, 5 bin doktoralı mühendis tarafından değerlendiriliyor. Tüketicilerin ihtiyaçlarını en ince detaylarıyla analiz ederek, en iyi görsel sonuçları ve bağlantı özelliklerini akılcı bir tasarımla birleştirerek, bugünün ve yarının görsel ürünlerini tasarlamaktan gurur duyuyoruz. Biz, geleceğe dönük trendleri tahmin etme ve bunları ürünlerimizde de uygulama sorumluluğunu taşıyoruz.

IFA 2014’te ayrıca, Avrupa piyasasını dünyanın ilk ve en büyük kavisli televizyonu olan devrim niteliğindeki “Bendable UHD TV” ile de tanıştırdık. Curved TV’nin bir nokta ilerisi olan ve 105 inç UHD ekranı ve 21:9 görüntü oranına sahip ‘Samsung Bendable UHD TV’, düz ve kavisli ekran seçeneklerini tek bir televizyonda sunarak yeni bir çağın da kapılarını açıyor.

Erkan Yıldırım Sony Eurasia TV Ürün MüdürüSony Erkan Yıldırım

“Teknolojideki yenilikler, geçmişte deneyimlediğimizden çok daha hızlı ve devinimsel şekilde devam edecek. Öncelikli olarak 4K teknolojisinin yayıncılık alanındaki gelişmeler ile daha geniş kitleler tarafından kullanılmasını bekliyoruz”

Sony BRAVIA 4K UHD TV serisi ile sinema kalitesini evlere taşıyarak, bambaşka bir televizyon izleme deneyimi sunuyoruz. Sony 4K BRAVIA TV’lerdeki, geleneksel LED TV’nin üç katı parlaklığa ulaşan bir parlaklık aralığı sunan X-tended Dynamic Range PRO teknolojisi, görüntü kalitesini daha da geliştiren eşsiz arkadan aydınlatma algoritmasını kullanarak siyah alanların daha koyu, parlak alanların ise daha parlak görünmesini sağlıyor. İzleyiciler, aynı zamanda tüm sahnenin sunduğu duyguları hissettiren, çarpıcı renkler sağlayan TRILUMINOS ekran ile geniş bir renk gamının da tadını çıkarıyorlar.

“4K X-Reality, 4K Görüntülerin Netliğini ve Canlılığını İyileştiriyor”

Yeni 4K TV modellerimizin tamamı, 4K çözünürlük ile sunan güçlü görüntü işleme motoru 4K X-Reality PRO’yu içinde barındırıyor. Orijinal 4K içeriklerde, 4K X-Reality PRO, 4K’dan 4K’ya tanımlı veri tabanını kullanarak görüntü kalitesini daha da geliştiriyor. Böylece, orijinal 4K görüntülerin netliği ve canlılığı iyileştirilirken hem kontrast artırılıyor hem de ekran üzerindeki renkler zenginleştiriliyor. 4K BRAVIA ürün yelpazesi aynı zamanda yüksek kaliteli ses üretmek için Sony’nin eşsiz dijital ses işleme teknolojilerini bir araya getiren ClearAudio+ teknolojisinin kullanımı ile güçlü ses de vaat ediyor.

Sony (2)

İlk kez IFA’da sergilediğimiz yeni 4K VPL-VW300ES ile genişlettiğimiz ev sineması projektörü yelpazemizi daha geniş bir kitleye ulaştırmayı hedefliyoruz. VPL-VW300ES, daha zengin renk üretimi sağlayan geliştirilmiş bir optik motor tasarımı olan Sony’ye özel TRILUMINOS teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji ve projektörün 1500 lümen parlaklığı, daha canlı tonlar ve artırılmış hassasiyet için daha geniş bir renk aralığı sağlıyor. Motionflow görüntü teknolojisi de hareketli sinematik aksiyon sahnelerinde bulanıklığı azaltarak net görüntüler sunuyor. Projektör ayrıca oyunseverler için düşük gecikme moduyla ve geliştirilmiş ev otomasyonu özelliği için kontrolü kolay seçeneklerle birlikte geliyor. Bu model, Full HD’den dört kat yüksek çözünürlük sunan ödüllü VPL-VW1100ES ve VPL-VW500ES Sony 4K projektörlerin yanında konumlandırılıyor. Sony olarak, 4K doğal çözünürlükle görüntü kalitesi sunma alanındaki gücümüzle, izleyicilere etkileyici bir deneyim yaşatıyoruz.

“OLED TV, 8K Gibi Teknolojilerde Fiyat – Maliyet Dengesi Makul Noktalara Gelecek”

Elbette teknolojideki yenilikler, geçmişte deneyimlediğimizden çok daha hızlı ve devinimsel şekilde devam edecek. Öncelikli olarak 4K teknolojisinin yayıncılık alanındaki gelişmeler ile daha geniş kitleler tarafından kullanılmasını bekliyoruz. Bunun yanında henüz daha ticarileşme noktasında çok fazla olgunlaşmamış, OLED TV, 8K gibi teknolojilerde yakın gelecekte fiyat-maliyet dengesinin daha makul noktalara geleceğini öngörüyoruz. Sony olarak tüketicilerin TV ile yaşadığı deneyimi eşsiz kılmak adına yoğun Ar-Ge çalışmalarına devam ediyoruz.

Güçlü Teknolojiler Yaratmak, Uzun Bir Ar-Ge Süreci Gerektiriyor”

Sony olarak, “Dünyanın her yerindeki insanlara ilham vermek, merak uyandırmak ve duygusal değer yaratmak” felsefesi üzerine kurulu, olumlu kullanıcı deneyimleri sunan ürünler geliştiriyoruz. Sadece tüketicilerimizin ihtiyaçlarını karşılamayı değil, aynı zamanda teknolojilerimizle onlara eşsiz deneyimler yaşatabileceğimiz anlar yaratmayı amaçlıyoruz. En yeni Sony ürünlerimizin her biri, yeni fonksiyonlar sunmanın da ötesine geçerek aslında teknoloji ile etkileşim şeklinizi ve teknolojiyi yaşamınızın bir parçası haline getirmenin yollarını da değiştirmeyi amaçlıyor. İnovatif olmak, yeni ve güçlü teknolojiler yaratmak, uzun bir Ar-Ge süreci gerektiriyor. Gelecek dönem çalışmalarına olanca hızımızla devam ediyoruz; yeni teknolojiler geliştiriyor ve bu teknolojileri yaygınlaştırmak için çalışıyoruz.

Hasan Koçyiğit Viewsonic Türkiye Ülke MüdürüViewsonic

“ViewSonic, üretime değil her zaman teknolojinin geliştirilmesine ve bu teknolojilerin kullanıcılar için sağladığı faydaya odaklanmış bir firmadır. Bu nedenle birçok patente ve kendi geliştirdiği teknolojiye sahiptir”

Öncelikle ViewSonic’ten bahsetmek isterim. 25 yılı aşan geçmişi ile ViewSonic, bireysel ve kurumsal bazda masaüstü monitörler, projeksiyon cihazları, dijital yönlendirme cihazları ve masaüstü sanallaştırma ürünleri ile görüntüleme alanında köklü bir firmadır. ViewSonic dünya genelinde daha fazla kurumsal ve profesyonel kanallara yönelik üst sınıf kaliteli panel ve cihazlar üretmeyi amaçlayan ve teknoloji geliştiren bir firma olarak anılıyor.

“Dokunmatik Ekranlı Monitör Kategorisinde Geniş Bir Ürün Ailesine Sahibiz”

ViewSonic olarak kullanıcılarımıza Türkiye’de beş  farklı kategoride monitör sunuyoruz. Bunlardan ilki fiyat-performans segmentindeki VA serisidir. Bu kategorideki monitörlerimiz hem PC’ler ile birlikte satılmakta hem de bireysel olarak tercih edilmektedir. Uygun fiyatlı monitör isteyenler, bu ürün grubumuzu tercih ediyorlar. İkinci kategorimiz VG olarak adlandırdığımız kurumsal ve ergonomik modellerimizi kapsıyor. Bu segmentimiz genellikle devlet kurumları ve ergonomiye önem veren kullanıcılar ve kurumlar tarafından tercih ediliyor. Günümüzde giderek önem kazanan İş Güvenliği konusundaki ergonominin sıkça adının geçmesi bizi bu konuda bir adım daha öne çıkarıyor. Bir diğer kategorimiz olan VP profesyonel serimiz, işi tamamen tasarım, CAD/CAM uygulamaları kullanan mühendislik kolları, fotoğrafçılar ve video içerik oluşturmak olan profesyoneller yönelik bir ürün segmenti. Ayrıca VX adını verdiğimiz oyun, multimedya ve ev sinema eğlencesi odaklı ürünlerimiz bulunuyor. Son ürün segmentimiz olan TD çoklu dokunmatik özellikli monitörlerimiz ile şu anda Türkiye pazarında dokunmatik ekranlı monitör kategorisinde geniş bir ürün ailesine sahibiz ve farklı kullanım alanlarına hitap eden dokunmatik ekran çözümleri sunuyoruz. Bunların hepsi hem kurumsal uygulamalara hem de kişisel kullanıma yönelik modeller.

Sanallaştırma Ürünleri ile Farklı Kullanım Alanlarına Yönelmeyi Hedefliyoruz”

Beş farklı segmentte bulunan projeksiyon ailesi ile farklı kullanım alanlarına yönelik geniş çözümler sunuyoruz. Fiyat-performans olarak adlandırdığımız PJD5 serisi modellerimiz ile farklı çözünürlüklerde çözümler sunuyoruz. PJD6 serimizde ağ üzerinden yönetim, kablosuz sunum gibi kurumlara yönelik çözümler üretiyoruz. Genellikle devlet ve eğitim kurumlarının ihtiyaçlarına yönelik bu ürünlerimiz ile Devlet Malzeme Ofisi üzerinden geniş bir kitleye ulaşabiliyoruz. PJD7 serisi genellikle ev kullanıcılarına yönelik yüksek çözünürlük ve yüksek parlaklık değerlerine sahip modellerimizi kapsıyor. PJD8 serisi modellerimiz eğitim kurumlarının ihtiyaçları doğrultusunda gelişen ve ultra kısa mesafeden sunum yapabilme ve ağ desteği sunan cihazlarımızdan oluşuyor. Bunlar haricinde Pro serisi adını verdiğimiz cihazlar ile gerek profesyonel ev sinema sistemleri, gerekse farklı kurulum çözümleri sunan modellerimiz ile geniş kitlelere ulaşıyoruz.

“Viewsonic, Üretime Değil Teknolojinin Geliştirilmesine Odaklanmış Bir Firmadır”

Türkiye’de yeni getirdiğimiz ve satışına başladığımız Masaüstü Sanallaştırma çözümü sunan ‘Zero’ ve ‘Thin Client’ cihazları ile kurumsal kanalımızı daha da genişlettik. Bunların yanında hem Android tabanlı Citrix desteği sunan ‘Smart Display’ler ve monitör içine entegre edilmiş sanallaştırma ürünleri ile de farklı kullanım alanlarına yönelmeyi hedefliyoruz. Yine önümüzdeki günlerde Türkiye’de satışına başlayacağımız Dijital Yönlendirme ve Geniş Format Kurumsal Ekran çözümleri ile kurumsal kimliğimizi daha da pekiştirme niyetindeyiz. Bu segmentte de 10 inç’ten 84 inç’e kadar gerek dokunmatik gerekse ağ destekli geniş bir ürün ailesi ile pazara girmeye hazırlanıyoruz.

ViewSonic, her şeyden önce üretime değil her zaman teknolojinin geliştirilmesine ve bu teknolojilerin kullanıcılar için sağladığı faydaya odaklanmış bir firmadır. Bu nedenle birçok patente ve kendi geliştirdiği teknolojiye sahiptir. Oyunculara, kurumlara ve tasarımcılara özel monitörler için geliştirdiğimiz “SuperClear, Flicker-Free ve Blue Light Filter, ViewMod” gibi farklı teknolojiler ile her zaman kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyoruz.

‘Super Clear’ teknolojisine sahip monitörlerimizle sınıfının en kaliteli panellerini kullanarak, kullanıcı dostu görüntüleme çözümleri ve üstün görüntü kalitesini bir araya getiriyoruz. ViewSonic; üst sınıf monitörlerde kullanılan IPS, PLS, VA, MVA ve ADS ekran panellerini tek çatı altında topladığı ‘Super Clear’ teknolojisini, farklı model seçenekleriyle pazarın her segmentinde hem bireysel hem kurumsal kullanıcılarla buluşturuyor.

‘Flicker-Free’ ve ‘Blue Light Filter’ sayesinde göz yorulmalarının önüne geçen titreşimsiz aydınlatma tasarımı sunuyor ve uzun süre kullanımlarda gözleri korumayı amaçlıyoruz. ‘ViewMode’ özelliği ile farklı kullanım senaryolarına göre optimize edilmiş Oyun, Sinema, Web, Metin ve Mono modları, en uygun renk sıcaklığı ve ekran parlaklığını sunarak kullanıcının istediği modu kolayca seçip en uygun görüntü kalitesini kullanmasını sağlıyoruz.

“Kullanıcıları Klasik Sunum Yaklaşımlarından Kurtarıp, Onlara Özgürlük Sunmayı Amaçlıyoruz”

Ayrıca projeksiyon cihazlarında görüntü kalitesini artıran bir teknoloji olan ‘SuperColor’ teknolojisini kullanıyoruz. Daha keskin ve net görüntü deneyimi sunan bu teknolojinin yanında ‘Advance Connect’ teknolojisi ile kullanıcıları klasik sunum yaklaşımlarından kurtarıp, onlara özgürlük sunmayı amaçlıyoruz. Advance Connect Teknolojisi ile Android ve iOS destekli akıllı telefonlar ve tabletlerden VPresenter uygulaması ile veya ister kablo tak çıkar derdi olmadan kablosuz olarak ister kablolu olarak farklı bir lokasyondan ya da direkt olarak USB bellek veya harici diskten sunum yapmak mümkün.

 zamazingo

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.